Ideafix ja ScreenLine ovat aloittaneet yhteistyön – laadukkaat italialaiset valkokankaat nyt maahantuojalta Suomesta

Yhteistyön myötä Ideafix tuo Suomen markkinoille entistä laajemman valikoiman korkealaatuisia moottoroituja ja kehyksellisiä valkokankaita

Ideafix Oy on aloittanut virallisen yhteistyön italialaisen ScreenLine S.r.l:n kanssa. Yhteistyön myötä Ideafix tuo Suomen markkinoille entistä laajemman valikoiman korkealaatuisia moottoroituja ja kehyksellisiä valkokankaita

Kuva: Screenline

Vuonna 1985 perustettu ScreenLine on tunnettu italialainen valkokankaiden suunnittelija ja valmistaja, joka toimittaa valkokankaita ympäri maailman. Yrityksen tuotanto tapahtuu Italiassa moderneissa toimitiloissa, joissa yhdistyvät tekninen osaaminen, kestävä laatu ja vahva muotoiluosaaminen. ScreenLine valmistaa valkokankaita monipuolisiin käyttötarkoituksiin – pienistä kokoushuoneista suuriin areenatapahtumiin – ja tarjoaa sekä vakiokokoisia että räätälöityjä ratkaisuja asiakkaiden tarpeiden mukaan.

ScreenLine on saanut arvostusta erityisesti luotettavista moottorimekanismeistaan, laadukkaista kankaistaan ja kilpailukykyisestä hinnoittelustaan. Tuotteet soveltuvat erinomaisesti niin kiinteisiin asennuksiin kuin mobiilikäyttöön ja tarjoavat erinomaisen kuvanlaadun kaikissa olosuhteissa.

Kuva: Screenline

Yhteistyö Ideafixin kanssa tuo nämä italialaiset huippuratkaisut helposti suomalaisten asiakkaiden saataville. Ideafix vastaa maahantuonnista, asiakaspalvelusta ja takuuasioista, tarjoten luotettavaa, suomenkielistä ja henkilökohtaista palvelua.

“Olemme iloisia voidessamme tuoda ScreenLinen tuotteet Suomen markkinoille. Ne täydentävät erinomaisesti nykyistä valikoimaamme ja tarjoavat asiakkaillemme ensiluokkaisen yhdistelmän italialaista laatua ja paikallista palvelua”, kertoo Ideafixin myyntitiimi.

Ideafixin kautta nopeat toimitukset, asiantunteva ja joustava palvelu sekä kilpailukykyiset hinnat kaikissa projektikokoluokissa.

Lisätietoja ja tuotetiedustelut:

👉 www.ideafix.fi/yhteystiedot

Elokuvatekniikka

Olemme sinulle paras ja monipuolisin kumppani, kun haluat tarjota parhaita elokuvaelämyksiä asiakkaillesi.

Tilaa uutiskirje

Kerran kuukaudessa lähetettävän uutiskirjeen avulla pysyt kartalla AV-maailmasta ja saat vinkkejä sekä inspiraatiota omiin projekteihisi.

Tuotemerkit

Tuomme maahan alan huippumerkkejä. Tutustu tuotemerkkeihin.

Lue seuraavaksi

Vehreyttä betonikaupunkikuvaan valotaideteoksella

Vantaan Vehkalaan on toteutettu uniikki Living Green -valoteos. Vantaalla yli 30 vuotta toimineen Ideafix Oy:n uuden toimitalon julkisivua – ja samalla koko kaupunginosaa – piristää monipalkitun kuvataiteilija Jaakko Niemelän suunnittelema valoteos.

Ideafix on ensisijainen Sonyn ratkaisukumppani Suomessa

Esittelemme uusimman teknologisen edistysaskeleen, joka tarjoaa ratkaisuja monenlaisiin tarpeisiin. Tutustu nyt ja löydä inspiraatiota tuleviin projekteihisi!

Griven GEA – hallittavaa valoa julkisivuvalaistukseen

Italialainen uutuus tarjoaa tasaista valoa julkisivuvalaistukseen, jossa valonlähteen huomaamattomuus ja valosaasteen minimointi on tärkeää

Raippaluodon silta – Upea valaistusprojekti korostaa Suomen pisimmän sillan mahtavuutta

Raippaluodon silta on saanut upean uuden valaistuksen, joka korostaa sen arkkitehtonista loistoa. Ideafix toimitti projektiin Griven-valaisimet ja Visual Productionsin DMX-ohjauksen, jotka tekevät sillasta visuaalisen elämyksen.

Ideafixin uusi YouTube-kanava – Inspiraatiota ja innovaatioita audiovisuaalisten ratkaisujen maailmasta

Olemme lanseeranneet uuden Ideafix YouTube -kanavan! Tämä kanava on luotu kaikille valaistuksen, ääni- ja kuvatekniikan parissa työskenteleville – ja niille, jotka etsivät inspiraatiota ja tietoa uusimmista innovaatioista.

Sony Crystal LED – huipputason näyttöteknologiaa ensimmäistä kertaa Suomessa 

Syyskuun lopulla Ideafixin toimitiloissa nähtiin ainutlaatuinen tilaisuus, kun Sony Crystal LED -näyttö esiteltiin ensimmäistä kertaa Suomessa. Tapahtuma, joka järjestettiin 19.-20.9.2024, keräsi paikan päälle Ideafixin toimitiloihin vierailijoita tutustumaan huipputason näyttöteknologiaan. Tilaisuudessa paikalla olivat myös Sonyn edustajat Mikael Holm ja Peter Stridsberg, jotka esittelivät näyttöjen viimeisimmät innovaatiot.

Ideasta on hyvä aloittaa

Ota yhteyttä ja mietitään sinulle paras ratkaisu.

Yhteydenottolomake

Lähetä lomake ja vastaamme sinulle mahdollisimman nopeasti.

Myynnin yhteystiedot

Ota yhteyttä suoraan myyntiimme täältä.